Valdība atbalsta Latvijas kļūšanu par Eiropas Kodolpētījumu organizācijas (CERN) asociēto valsti

17-07-2019

2019. gada 16. jūlijā valdība izskatīja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto Informatīvo ziņojumu par Latvijas dalības Eiropas Kodolpētījumu organizācijas asociētās valsts statusā finansēšanu (CERN). Valdība konceptuāli atbalstīja Latvijas kļūšanu par organizācijas asociēto dalībvalsti no 2021.gada. Tas nozīmē, ka Latvijas zinātnieki varēs pilntiesīgi piedalīties CERN eksperimentos un radīt pasaules līmeņa fundamentālās un lietišķās zināšanas. Valdība atbalstījusi arī valsts pētījumu programmas izveidi, vai stiprinātu Latvijas zinātnieku kapacitāti daļiņu fizikā un paātrinātāju tehnoloģijās, sadarbojoties ar CERN zinātniekiem. Jautājumu par finansējuma piešķiršanu dalībai CERN asociētās valsts statusā un citām informatīvajā ziņojumā minētajām aktivitātēm valdība skatīs valsts budžeta veidošanas procesā.

Lasīt tālāk...

Latvijā pirmo reizi notiks EUROfusion Ģenerālā asambleja

15-07-2019

Š.g. 17. un 18. jūlijā Rīgā norisināsies 26. EUROfusion Ģenerālā asambleja, uz kuru ieradīsies Eiropā vērienīgākā zinātniskā kopprojekta EUROfusion vadība un dalībnieki no 24 valstīm. Pasākumu organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtu (LU CFI).

Lasīt tālāk...

Vēl ir pieejamas kvotas īstermiņa zinātniskajām vizītēm 2019. gadā

10-07-2019

Ikviens Latvijas zinātnieks var pieteikties īstermiņa mobilitātes vizītei uz ārvalstu zinātnisko centru/institūtu, kas ietilpst Latvijas Zinātņu akadēmijas partnerakadēmiju administrēto institūciju lokā. Vairākas LZA partnerakadēmijas (piem. Igaunijas, Lietuvas, Itālijas, Izraēlas ZA u.c.) atbalsta īstermiņa mobilitātes vizītes neatkarīgi no zinātnieka pamatdarba vietas, t.i. zinātniska institūcija, universitāte vai tml. Vizīšu mērķi var būt visdažādākie: kopīgi pētījumi, sadarbības uzsākšana, darbs bibliotēkā, arhīvos un/vai piedalīšanās zinātniskā konferencē. Pētījumu tematikai nav ierobežojumu, taču vizītes mērķim jābūt saskaņotam ar sadarbības partneri ārvalstīs.

Lasīt tālāk...

Izstrādāta jauna Latvijas Zinātnes padomes ekspertu tiesību piešķiršanas un ekspertu komisiju izveides kārtība

10-07-2019

Š.g. 9. jūlijā valdība apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto noteikumu projektu, ar kuru tiek noteikta jauna Latvijas Zinātnes padomes (LZP) ekspertu tiesību piešķiršanas un ekspertu komisiju izveides kārtība. Turpmāk zinātnieks varēs iegūt LZP eksperta tiesības uz 3 gadiem un ekspertu komisiju vēlēšanu ietvaros kandidēt un tapt ievēlētam par attiecīgas komisijas locekli uz 3 gadiem.

Lasīt tālāk...

Pieejams finansējums sadarbībai ar ASV

1-07-2019

Līdz 2019. gada 1. septembrim bezpeļņas organizācijas, biedrības un izglītības iestādes (skolas, augstskolas un institūti), kā arī jomu profesionāļi aicināti pieteikties Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda (BAFF) stipendijai un atbalsta programmai Baltijas-Amerikas Dialogs, kas piedāvā finansējumu zināšanu apmaiņas veicināšanai starp Latviju un ASV.

Vairāk šeit (pdf.).


Powered by Elxis - Open Source CMS