Rīgā norisināsies Starptautiskās Zinātņu Padomes Eiropas partneru gada sanāksme

9-05-2017

Š.g. 11.-12.maijā Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) Rīgā notiks Starptautiskās Zinātņu Padomes (International Council for Sciences, ICSU) Eiropas partneru gada sanāksme, kurā paredzēts apspriest šīs organizācijas darbības turpmāko stratēģisko attīstību un iekšējos darbības  jautājumus. Atsevišķa darba kārtības sesija tiks veltīta Eiropā aktuālai tēmai par brīvpieejas jeb atvērtajiem datiem (Open Data), kas ir viena ICSU 2016.-2018. gada darba prioritātēm.

Lasīt tālāk...

EKOSOC-LV pētnieki piedalās Latgales Simtgades kongresā

8-05-2017

Š.g. 5.-6. maijā valsts pētījumu programmas EKOSOC-LV pārstāvji piedalījās 4. Pasaules latgaliešu saietā, Latgales Simtgades kongresā, lai iepazīstinātu ar savu pētījumu rezultātiem un piedalītos diskusijās par Latgales reģiona attīstības jautājumiem.

Pēdējā atjaunošana 9-05-2017
Lasīt tālāk...

Ojārs Spārītis. Vizīte Dienvidkorejā pretraķešu vairoga aizsegā

8-05-2017

          Par to, ka uz zemeslodes ir divas Korejas, bet viena tauta ir sašķelta divās politiski, ekonomiski un sociāli pretējās nometnēs, pasaule var pateikties „biedram Staļinam" un komunistiskajai hegemonijas politikai pēc Otrā Pasaules kara. Padzenot Japānu no Korejas pussalas, PSRS no ziemeļiem, bet ASV no dienvidiem, respektīvi, no jūras pa 38. paralēli bija novilkušas demarkācijas līniju, lai atbrīvoto teritoriju sadalītu divās militarizētās pārvaldes zonās līdzīgi kā tas karam beidzoties tika izdarīts Eiropā. Administratīvi sašķeltajā pussalā 1948. gadā izveidojās divas valstis, pie kam Ziemeļkorejas politiskā un administratīvā pārvalde tika veidota pēc PSRS modeļa. PSRS ignorēja ANO lēmumu par pussalas atbrīvošanu, un, noslēdzot separātu līgumu ar Ķīnu kā sabiedroto, apbruņoja Ziemeļkorejas militāristus un ar apvienotiem sarkanarmiešu un korejiešu spēkiem 1950.-1953. gadā centās iekarot visu Korejas pussalu. Klajā starptautisko vienošanos ignorance pasauli noveda pie ANO drošības spēku izveides, militārajām vienībām pirmo kauju pieredzi gūstot kopā ar dienvidkorejiešiem un amerikāņiem atbrīvojot Korejas pussalas dienvidu daļu līdz 38. paralēlei, par ko lielvaras bija vienojušās jau Teherānas konferencē.

Pēdējā atjaunošana 8-05-2017
Lasīt tālāk...

Seminārs par latviešu un vācbaltiešu vēsturi

2-05-2017

10. maijā plkst. 15 Rīgā, Mencendorfa namā norisināsies latviešu un vācbaltiešu vēsturei veltīts seminārs, kurā piedalīsies Monika fon Hiršheide (Monika von Hirschheydt) ar priekšlasījumu "Vācbaltiešu organizācijas Vācijā pēc 1945", Dr. Raimonds Cerūzis referēs par tēmu "Vācbaltiešu un latviešu  vēstures interpretācija - kopīgais un atšķirīgais", bet Dr. Gvido Straube - par tēmu "Vācbaltiešu ieguldījums latviešu un Latvijas vēsturē". Darba valoda - vācu.

Lasīt tālāk...

Konsīlijs "Mana pensija nākotnē" š.g. 10. maijā

25-04-2017

Latvijas Zinātņu akadēmijas Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļa
aicina piedalīties ekspertu konsīlijā

„Mana pensija nākotnē"

Konsīlijs notiks Latvijas Zinātņu akadēmijas Augstceltnē,
Akadēmijas laukumā 1, Portretu zālē (3. stāvā),
2017. gada 10. maijā, plkst. 14.00 - 16.00

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS