Latvijas Zinātņu akadēmijas, Latvijas Zinātnes padomes un Latvijas Zinātnieku savienības laikraksts "Zinātnes Vēstnesis"

ISSN 1407-1479 (drukātais laikraksts) ISSN 1407-6748 (elektroniskā versija)

Laikraksts iznāk kopš 1989. gada ne retāk kā reizi mēnesī.

Arhīvs

Galvenie laikraksta uzdevumi, atbilstoši Nolikumam, ir informēt par LZA, LZP un LZS lēmumiem un notikumiem izdevējinstitūcijās, publicēt to paziņojumus un citu informāciju; regulāri sniegt informāciju par LZA nodaļu darbību; nozīmīgākajām starptautiskajām konferencēm un zinātniskajām publikācijām; informēt par zinātnes politikas un zinātnes dzīves aktualitātēm Latvijā, Eiropas Savienībā un pasaulē, pievēršot uzmanību Latvijas aktivitātēm ar zinātni saistītajās starptautiskajās organizācijās; publicēt rakstus par zinātnes politikas jautājumiem un zinātnisku diskusiju materiālus; informēt par izcilu zinātnieku sasniegumiem; informēt par nozīmīgām izmaiņām zinātnisko darbību regulējošajos tiesību aktos; kā arī periodiski publicēt materiālus par Latvijas Jauno zinātnieku apvienības darbību un aktualitātēm; publicēt sludinājumus par gaidāmajām promocijas darbu aizstāvēšanām un paziņojumus par zinātniskā grāda piešķiršanu.

Redakcijas adrese:
Akadēmijas laukums 1, Rīgā, LV 1050
Tālr.: (371) 6721 2706, 67225361
Mobilais tālr.: (371) 26593299
E-pasts: zinatnes.vestnesis@lza.lv



Jau 10. reizi pasniegtas L`ORÉAL Latvijas stipendijas “Sievietēm zinātnē”

22-05-2014

14. maijā svinīgā ceremonijā Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā trim zinātniecēm tika pasniegta 2014. gada L`ORÉAL Latvijas stipendija “Sievietēm Zinātnē” ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu. Šī stipendija tika pasniegta desmito reizi, un šajos 10 gados to saņēmušas jau 30 zinātnieces. Tādējādi atbalstīti jau 30 nozīmīgi pētījumi dzīvības zinātnēs un materiālzinātnēs.

L`ORÉAL Latvijas stipendijas laureātes veic pētījumus bioloģijā un medicīnā, inženierzinātnēs, ķīmijā, fizikā un farmakoloģijā. Šo zinātnieču pētījumi paver ceļu jaunu zāļu un ārstniecības metožu izstrādei. Viņas attīsta cilmes šūnu tehnoloģijas un cenšas izzināt cilvēka genomu, pēta hologrāfiju un luminiscenci, atklāj augu valsts noslēpumus un piedalās kodolsintēzes reaktoru un ūdeņraža dzinēju pilnveidošanā.

Pēdējā atjaunošana 22-05-2014
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS