LZA pilnsapulces

Nākamās LZA pilnsapulces:


2020. gada 2. aprīlis
Pavasara pilnsapulce


LATVIJAS ZINĀTŅU AKADĒMIJAS LIELĀS MEDAĻAS 2018 LAUREĀTI

21-11-2018

VIJA ZAIGA KLUŠA

Dr.habil.med. Vija Zaiga Kluša Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielo medaļu saņem par radošiem sasniegumiem farmakoloģijas zinātnē, augstākās izglītības jomā un nopelniem Latvijas Zinātņu akadēmijas labā.

LZA akadēmiķes, profesores V.Z.Klušas zinātniskās intereses un ekspertīze ir neirofarmakoloģija, molekulārā farmakoloģija un neiroķīmija, specifiski - neiropeptīdu, neirodeģenerācijas mehānismu, neiroprotektantu, atmiņas uzlabotāju, smadzeņu proteīnu un bioētikas jomās.

KALVIS TORGĀNS

Dr.habil.iur. Kalvis Torgāns Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielo medaļu saņem par modernas civiltiesību skolas iedibināšanu tiesību zinātnē Latvijā un nozīmīgu ieguldījumu teorētisko atziņu ieviešanā praksē.
 

VAIRĀK...


Pēdējā atjaunošana 21-11-2018

Ikgadējā LZA Rudens pilnsapulce - 29. novembrī!

2-11-2018

Ceturtdien, 29. novembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) sanāks ikgadējā Rudens pilnsapulce. Pilnsapulces laikā notiks LZA jauno locekļu vēlēšanas, kā arī LZA Lielās medaļas pasniegšana.

Pēdējā atjaunošana 15-01-2021
Lasīt tālāk...

2018. gada LZA Pavasara pilnsapulce

6-04-2018

Š.g. 5 aprīlī, Latvijas Zinātņu akadēmijas Pavasara pilnsapulces atklāšanā LZA prezidents Ojārs Spārītis atzīmēja, ka Latvija 27 gadus pēc valstiskās neatkarības atgūšanas ar finansējumu zinātnei ir noslīdējusi pēdējā vietā Eiropas Savienībā, un uzdeva jautājumu, "vai tā nav atbilde uz jautājumu par to, cik lielā mērā Latvijas valstī tiek domāts par mūsu kopējo stratēģisko drošību? [..] Par kādu tālredzību gan ir iespējams runāt, ja, reaģējot uz Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības, kā arī uz Izglītības un zinātnes ministrijas vēstuli, Finanšu ministrija šī gada 9. martā atbild sekojošo: "saskaņā ar likumu "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2018, 2019. un 2020. gadam" VISI PIEEJAMIE valsts budžeta finanšu līdzekļi 2018. gadam un turpmākajiem diviem gadiem ir sadalīti". Bet zinātnieki, virinādami Saeimas, Ministru kabineta un ministriju durvis, naivi cer, ka vēlēšanu gads līdzīgi "Auseklītim" atrisinās visas problēmas, un, ka nākamajā 2019. gadā zinātne var kļūt par prioritāri atbalstītu tautsaimniecības nozari".

Pēdējā atjaunošana 7-04-2018
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS