25.novembris, 19 (582)

LZA PREZIDENTA OJĀRA SPĀRĪŠA UZRUNA

22-11-2019

Mēs tomēr esam spēks!

Godātie akadēmiķi, LZA Rudens pilnsapulces goda viesi, dāmas un kungi! Sveicu Jūs visus Latvijas valsts dibināšanas 101. gadskārtā, kuru visi kopā ar lepnumu pavadījām pirms dažām dienām.     

Latvijas valsts dibināšanas otrajā gadsimtā ieejot, mēs vēlamies redzēt mūsu zemes izaugsmes potenciālu un sajust zinātnes jaudu, ar kādu tā var pildīt mūsu zemes budžetu. Un zinātnieki šajā kopējā darbā iegulda lielu savas dzīves un enerģijas daļu, kļūstot pazīstami mūsu valstī un sadzirdēti arī tālu pasaulē. Šodien gribu runāt tikai par priecīgo, lai gan nevar viennozīmīgi sacīt, ka, raugoties nākotnē Latvijā valdītu optimisma un cerību pilns noskaņojums. Bet tomēr gribas vairāk prieka un lepnuma, īpaši šodien, kad pēc vēlēšanu biļetenu saskaitīšanas, Latvijas Zinātņu akadēmijas īsteno un korespondētājlocekļu, ārzemju un goda locekļu rindas papildinās jauni akadēmiķi, jauns spēks, kuram piemīt gan atzīstami nopelni zinātnē, gan jauneklīga enerģija, gan pieredzes bagāts pētnieka prāts.

Lasīt tālāk...

LATVIJAS ZINĀTŅU AKADĒMIJAS RUDENS PILNSAPULCĒ

22-11-2019

Šī gada 21. novembrī LZA Portretu zālē notika LZA Rudens pilnsapulce. Programmā - divi, akadēmijas dzīvē ļoti nozīmīgi notikumi: LZA Lielās medaļas pasniegšana un LZA jauno locekļu vēlēšanas. To kuplināja Eiropas Parlamenta deputāta Ivara Ījaba priekšlasījums.

Lasīt tālāk...

RĪGAS DOMES UN LATVIJAS ZINĀTŅU AKADĒMIJAS BALVA AKADĒMIĶIM JURIM PURĀNAM

22-11-2019

Rīgas domes svinīgajā sēdē 18. novembrī tika pasniegta Rīgas domes un Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) balva. To saņēma LZA akadēmiķis Juris Purāns (attēlā) par fundamentāliem sinhronā starojuma pētījumiem un Rīgas atpazīstamības veicināšanu pasaulē.

Rīgas domes balvu "Gada rīdzinieks 2019" un Goda rakstu šogad saņēma komponists Boriss Rezņiks par Atmodas laika leģendārā skaņdarba "Atmostas Baltija" radīšanu, ieguldījumu mūzikas attīstībā un Rīgas starptautiskās atpazīstamības veicināšanu.


ATGĀDINĀJUMS

22-11-2019

Līdz 6. decembra plkst. 15.00 ir iespējams iesniegt pieteikumus konkursam "Desmit gada zinātniskie sasniegumi Latvijā".

Lasīt tālāk...

UZKĀPTS PAŠĀ KALNA GALIŅĀ

22-11-2019

Decembra pirmās dienas jubilāre akadēmiķe Dr.habil.oec. Baiba Rivža gandrīz visus Latvijā iespējamos augstākos apbalvojumus par ieguldījumu akadēmiskajā un zinātniskajā darbībā jau ir saņēmusi agrākajos gados - vēl nesen 2017. gadā Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielo medaļu un 2018. gadā Ministru kabineta Atzinības rakstu. Oficiāli ir novērtēta viņas kāpšana izglītības un zinātnes stikla kalnā, un jubilāre pati droši varētu dziedāt "Es uzkāpu kalniņā, / Pašā kalna galiņā". Ir īstais brīdis "atzinības rakstam" no līdzgaitniekiem, kam ir bijusi iespēja tuvumā skatīt šo kāpšanu un tajā arī piedalīties.

Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 1 - 9 no 12
Powered by Elxis - Open Source CMS