Starpt.sakari

Eiropas Komisijas Ziņojums "Radošā Eiropa"

25-03-2020

Interneta izdevuma The Baltic Course (www.baltic-course.com/eng2/ redaktors E.Eteris uzsvēris, ka Baltijas valstīm vajadzēja būt aktīvākām Eiropas Savienības fondu apguvē kultūras un radošo industriju jomā (Programma "Radošā Eiropa" 2014-2020 gadam).

Lasīt tālāk...

Tikšanās ar Čehijas vēstnieci Latvijas Republikā

30-01-2020

2020. gada 29. janvārī LZA apmeklēja Čehijas Republikas vēstniece Latvijā Jana Hinkova (Jana  Hynková) un Čehijas Republikas vēstniecības misijas vadītājas vietniece Marta Huškova (Marta Hušková). Ar vēstnieci Hinkovas kundzi un viņas kolēģi Huškovas kundzi tikās LZA prezidents Ojārs Spārītis, akadēmiķe Anna Stafecka, Latvijas Kultūras koledžas direktora vietniece starptautiskās sadarbības jautājumos Gita Seņka, LZA Starptautisko sakaru nodaļas vad. Ilze Trapenciere un starptautisko sakaru organizators Kristaps Broks.

Pēdējā atjaunošana 30-01-2020
Lasīt tālāk...

ALLEA par Intelektuālā īpašuma tiesībām

12-11-2019

Berlīne, 2019. gada 11. novembris

Eiropas Zinātņu akadēmiju federācija ALLEA 2019. gada 11. novembrī publicēja ziņojumu "Intelektuālā īpašuma tiesību stratēģijas akadēmiskajās institūcijās". Publikācijā ir formulēti ieteikumi gan zinātniskajām organizācijām, gan Eiropas un valstu likumdevējiem un uzsvērta nemateriālo aktīvu/vērtību pārvaldības nozīme, pienācīgi ņemot vērā intelektuālā īpašuma tiesības (IĪT).

Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmiju apmeklē Sanktpēterburgas zinātnisko institūciju pārstāvju delegācija

18-10-2019

Vakar, 17. oktobrī, Latvijas Zinātņu akadēmiju apmeklēja Sanktpēterburgas zinātnisko institūciju pārstāvju delegācija Sanktpēterburgas Zinātnes un augstākās izglītības komitejas priekšsēdētāja Andreja Maksimova vadībā. Viesus uzņēma Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis. Tikšanās dalībnieki pārrunāja plašu tēmu loku, kas saistīti ar zinātnes un augstākās izglītības politikas un organizācijas jautājumiem, kā arī apmainījās viedokļiem par iespējām aktivizēt savstarpējo sadarbību.

Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmijā viesojas Slovākijas Republikas vēstnieks

16-10-2019

Š.g. 15. oktobrī Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) viesojās Ladislavs Babčans (Ladislav Babčan), lai iepazīstinātu ar vēstniecības darba prioritātēm un pārrunātu Slovākijas un Latvijas sadarbību zinātnē.

Pēdējā atjaunošana 16-10-2019
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS