Zinātnieku nakts 2012

29-09-2012
zv/zv436-2.jpg 

28.septembrī vienlaikus astoņās pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā, Cēsīs un arī Salaspilī – notika ikgadējais Zinātnieku nakts pasākums par tēmu “Stāsts par enerģiju”. 

Zinātnieku nakts pasākums ir Eiropas Komisijas iniciēts un līdzfinansēts projekts, kuru realizē Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) sadarbībā ar Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem un muzejiem. Pasākums Latvijā noritēja jau septīto gadu un šoreiz ar Latvenergo koncerna atbalstu un līdzdalību. Ar šo pasākumu Latvija iekļāvās to 32 Eiropas valstu – Eiropas Zinātnieku nakts organizētāju skaitā, kuras septembra piektdienas vakarā organizēja dažādus pasākumus vairāk kā 300 Eiropas pilsētās, lai atraktīvā veidā skaidrotu sabiedrībai zinātnes sasniegumus un ļautu ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Šogad Zinātnieku nakts aktivitātes Latvijā tematiski bija saistītas ar enerģijas tematiku, enerģijas avotiem, tās dažādiem izpausmes veidiem un izmantošanas iespējām. 28.septembrī plašākai sabiedrībai apskatei bija atvērti zinātniskie institūti, atsevišķas augstskolu fakultātes, kur interesenti varēja piedalīties zinātniskos eksperimentos, iesaistīties diskusijās, uzdot jautājumus zinātniekiem un uz brīdi iejusties zinātnieka ikdienā. Kopā ar zinātniekiem varēja no jauna atklāt lietas, bez kurām šodien mūsu ikdienas dzīve vairs nav iedomājama un kuras ir dažādu zinātnes sasniegumu rezultāts. Varēja iepazīties ar tehnoloģiju idejām, kas pateicoties zinātnei vēl var ienākt mūsu sadzīvē.

Zinātnieku nakts pasākumus piektdien ievadīja populārzinātniskas interaktīvas izstādes no Francijas “Enerģija ilgtspējīgai pasaulei” atklāšana Latvijas Zinātņu akadēmijas telpās. Izstādes ekspozīcija būs apskatāma un eksperimentus varēs veikt līdz pat 13.oktobrim. Tālāk izstāde ceļos uz Cēsīm un Daugavpili, kur būs apskatāma līdz pat oktobra beigām. Plkst. 18.00 darbu sāka zinātnes kafejnīcas Latvijas Universitātē un Eiropas Savienības mājā, kuru ietvaros notika diskusijas par dzīvības iespējām kosmosā, kā arī par mūsu zināšanu enerģētisko ietilpību.

zv/zv436-3a.jpg

Zinātnieku nakts laikā pasākumi notika vairākās Latvijas Universitātes fakultātēs, Cietvielu fizikas institūtā un Botāniskajā dārzā, Rīgas Stradiņa universitātē, Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Organiskās sintēzes institūtā, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūtā, Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejā, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, P.Stradiņa medicīnas vēstures muzejā, Farmācijas muzejā, Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī, Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā, Daugavpils Universitātē, Rēzeknes Augstskolā, Ventspils Augstskolā, Vidzemes Augstskolā un zinātnes centrā Z(in)oo Cēsīs.

Informācija par Zinātnieku nakts pasākumiem, to norises laikiem un vietām Rīgā, Salaspilī, Jelgavā, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Cēsīs un Ventspilī atrodama LZA mājas lapā www.lza.lv/zinatniekunakts .

Pēdējā atjaunošana 1-10-2012
Powered by Elxis - Open Source CMS