Izsludina konkursu 2015. gada balvām zinātnē

9-04-2015

Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA), AS “Latvijas Gāze” un nodibinājums “Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds” izsludina konkursu 2015. gada balvām zinātnē.

Tiks piešķirtas divas gada balvas ievērojamiem zinātniekiem un radošiem praktiķiem gāzes, siltumtehnikas un ar tām saistītās ķīmijas tehnoloģijas nozarēs un sirds ķirurģijas, kardioloģijas un orgānu transplantācijas zinātnēs par izcilu darbu kopumu vai mūža veikumu attiecīgajā nozarē un arī divas balvas jaunajiem zinātniekiem, doktorantiem attiecīgajās nozarēs.

Pretendentus balvu saņemšanai var izvirzīt LZA locekļi, Latvijas zinātnisko institūtu padomes, AS “Latvijas Gāze”, universitāšu senāti un fakultāšu domes. Laureātus izraugās īpaša ekspertu komisija. Par mūža devumu zinātnieki tiek apbalvoti ar naudas balvām EUR 3600 (pirms nodokļu nomaksas) apmērā un jaunie zinātnieki EUR 1200 (pirms nodokļu nomaksas) apmērā, kā arī medaļām un diplomiem.

Izvirzot pretendentus balvai, līdz 2015. gada 30. aprīlim jāiesniedz šādi dokumenti divos eksemplāros:

· Motivēts izvirzītāja iesniegums;

· Ziņas par pretendentu (Curriculum vitae), norādot darba un mājas adresi, telefonu, personas kodu, elektroniskā pasta adresi;

· Izvirzītāja vai pretendenta parakstīta iesniegtā darba (darbu) anotācija latviešu valodā (darba nosaukums arī angļu valodā);

· Izvirzītā darba (darbu kopas) aprakstošā un grafiskā daļa, ja ir publicēts iespiestā veidā.

Materiāli iesniedzami LZA Zinātniskajā sekretariātā, Rīgā, Akadēmijas laukumā 1, 2. stāvā, 231.istabā, LV–1524, vai attiecīgo zinātņu nodaļās (tālruņi uzziņām 67223931, 67223633, 67220725).

Apbalvoto zinātnisko vai praktisko darbu viens eksemplārs tiek nodots glabāšanai Latvijas Univesritātes Akadēmiskajā bibliotēkā, otrs – Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonda birojā.

Powered by Elxis - Open Source CMS