8. februārī aicinām uz “Gada balvas zinātnē 2018” laureātu apbalvošanas ceremoniju!

20-01-2019

Piektdien, 8. februārī, plkst. 16.00 Latvijas Zinātņu akadēmijā notiks konkursa "Gada balva zinātnē 2018" svinīgā apbalvošanas ceremonija, kurā godināsim aizvadītā gada nozīmīgāko zinātnes sasniegumu autorus un autoru kolektīvus!

Pērnā gada nogalē Latvijas Zinātņu akadēmija, izvērtējot 51 iesniegto pieteikumu dažādās zinātnes nozarēs, nominēja 12 izcilākos, kas saņems Latvijas zinātnes Gada balvas, kā arī piecus, kam tiks piešķirti LZA prezidenta Atzinības raksti. Zinātnes sasniegumu un Latvijas zinātnes dzīves nozīmīgāko notikumu izvērtēšanu Latvijas Zinātņu akadēmija veic kopš 2002. gada.

Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis uzsver, ka nominētie zinātnes sasniegumi patiešām veido pārliecinošu Latvijas zinātnes panorāmu un pierāda, ka mūsu zinātnieki ir konkurētspējīgi, inovatīvi un ka tādējādi tiek ne tikai vairotas pasaules zinātnes atziņas, bet, pirmkārt, stiprināta Latvijas valsts ekonomika. "Latvijas zinātne uz 2019. gada sliekšņa ļoti labi apzinās savus izaicinājumus - jaunu pētnieku ataudzi, finansējuma palielināšanu zinātnei, finansējuma nepārtrauktību, jaunas valsts pētījumu programmas, jaunas fundamentālo un lietišķo pētījumu programmas, un, protams, lielāku sazobi ar Latvijas industriju, lai ekonomiskais ieguvums kļūtu redzams tautsaimniecībā un veidotu mūsu valsts tautsaimniecības pamatu."

Informācija par balvu saņēmējiem šeit .

Ilze Stengrevica
sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Zinātņu akadēmija
Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050
Tālr.: +371 26385060
E-pasts:
Sekojiet mums arī twitter@LZA_LV un
https://www.facebook.com/latvijaszinatnuakademija/

Pēdējā atjaunošana 20-01-2019
Powered by Elxis - Open Source CMS