APVĀRSNIS 2020 NACIONĀLAIS KONTAKTPUNKTS 7. MAIJĀ AICINA UZ SARUNU PAR PĒTNIECĪBAS ĒTIKAS AKTUALITĀTĒM

3-05-2019

2019. gada 7. maijā Apvārsnis 2020 nacionālais kontaktpunkts aicina uz sarunu ar Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes asociēto profesori Signi Mežinsku, lai kopīgi aktualizētu pētniecības ētikas jautājumus. 

Asociētā profesore Signe Mežinska, kura arī ir programmas Apvārsnis 2020 eksperte ētikas jautājumos, sniegs 40 minūšu lekciju, un pēc tās diskusijas dalībniekiem būs iespēja uzdot jautājumus par ētiku pētījumos: ētikas komiteju, informēto piekrišanu, pētījuma dalībnieku rekrutēšanu, risku un ieguvumu izvērtēšanu, līdzdalības pētījumiem, pētījuma dalībnieku tiesībām u.c. 

Lekcijas laikā būs apskatītas šādas tēmas:

  • zinātnisko publikāciju ētikas problēmas;
  • vai un ko pētījumu ētiskajos aspektos ir mainījusi Eiropas Parlamenta un Padomes regula (ES) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti?
  • kā rakstīt Apvārsnis 2020 projekta ētikas sadaļu?


Norises laiks
: 7. maijā plkst. 18.00-20.00

Norises vieta: Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā (Rīgā, Marijas ielā 13)

Pasākums ir bezmaksas. Interesanti aicināti reģistrēties līdz 6. maijam plkst. 15.00 tiešsaistē

Nacionālais kontaktpunkts informē, ka programmas Apvārsnis 2020 jaunākās darba programmas tiks apstiprinātas jūnija beigās, tāpēc aicinām pieteikties konsultācijām, lai laicīgi gatavotos programmas Apvārsnis 2020 pēdējiem projektu konkursiem. Informācija par konkrēto jomu ekspertiem, pie kuriem varat konsultēties, atrodama VIAA mājaslapas sadaļā Apvārsnis 2020 » Nacionālais kontaktpunkts

Pasākumu organizē VIAA Nacionālais kontaktpunkts sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtu, Latvijas Sociologu asociāciju, Latvijas Antropologu biedrību. 

Powered by Elxis - Open Source CMS