PILSOŅU DIALOGS "KĀDU DZIESMU DZIEDĀSIM JAUNAJĀ EIROPĀ?"

3-05-2019

24. aprīlī Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā (LU AB) Rūpniecības ielā 10, Rīgā, sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Eiropas politikas pētījumu institūtu (EPPI) notika EPPI Eiropas dokumentācijas centra (EDC) pirmais pasākums - pilsoņu dialogs "Kādu dziesmu dziedāsim jaunajā Eiropā?" Pasākums tika rīkots ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu.

Pilsoņu dialogu vadīja LZA EPPI padomes priekšsēdētāja, LZA īstenā locekle Dr.habil.oec. Inna Šteinbuka un tajā piedalījās Eiropas Komisijas pārstāvniecības (EKP) Latvijā vadītāja p.i. Andris Kužnieks, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele, EKP Latvijā Komunikācijas nodaļas vadītāja Jeļena Ābola, Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) direktora vietnieks Kārlis Bukovskis un citi eksperti.

Diskusijas atklāšanā Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele runāja par Eiropas Parlamenta lomu un Latvijas eiroparlamentāriešu ietekmi uz tā pieņemtajiem lēmumiem. EKP Latvijā vadītāja p.i. Andris Kužnieks referēja par Eiropas Komisijas sasniegumiem un matojumu nākamajām paaudzēm. Bet LĀI direktora vietnieks Kārlis Bukovskis rosināja diskusiju par populisma ietekmi Eiropas Savienībā, par to, vai populisti var pārņemt varu un ko tie sola. Turklāt jautājums par Eiropas populistu vienotību joprojām paliek diskutabls. Diskusijas otrajā raundā uzstājās Sintija Tarasova no domnīcas PROVIDUS, kura aktualizēja diskusiju par to, kādas vērtības aizstāvēs EP deputāti no Latvijas un ko varam secināt no Latvijas partiju programmām. Savukārt LZA EPPI eksperte Signe Groza dalījās ar viedokli, kā izvēlēties savu EP deputātu un kādi kritēriji būtu jāņem vērā vēlētājiem.

Diskusijā par Eiropas nākotnes prioritātēm aktīvi piedalījās ĀM parlamentārā sekretāre, EPPI vadošā pētniece Zanda Kalniņa-Lukaševica, bijusī Saeimas Eiropas lietu komitejas vadītāja Lolita Čigāne, Eiropas Komisijas darbinieks Uldis Šalajevs un EPPI direktora p.i. Zane Zeibote.

Pasākuma noslēguma klātesošie diskutēja par gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām un saistībā ar tām izdarāmajām izvēlēm.

Pilsoņu dialogā pasākumā "Kādu dziesmu dziedāsim jaunajā Eiropā?" piedalījās apmēram 40 dalībnieki. Visiem interesentiem bija iespēja diskusijai sekot līdzi arī tiešsaistē LZA, LU AB un EKP Latvijā Facebook lapās. Iespēju sekot līdzi diskusijai tiešsaistē izmantoja vairāk nekā 300 cilvēki.

Pasākuma videoierakstu iespējams noskatīties LZA mājaslapā.


Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele, EKP Latvijā vadītāja p.i. Andris Kužnieks, akadēmiķe Inna Šteinbuka


Diskusijas dalībnieki, no kreisās bijusī Saeimas Eiropas lietu komitejas vadītāja Lolita Čigāne, EPPI vadošā pētniece Zanda Kalniņa-Lukaševica, LU AB vadītāja Venta Kocere

Foto - R. Svižeņecs

Powered by Elxis - Open Source CMS