AICINA PIETEIKTIES KONKURSAM “SĒJĒJS-2020”

12-06-2020

Zemkopības ministrija sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmiju, Latvijas Zinātņu akadēmijas Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļu un Latvijas Lauksaimniecības universitāti organizē konkursu "SĒJĒJS 2020" un aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam "Sējējs 2020". Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas, bet arī lauku attīstības konsultanti. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs astoņās nominācijās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Šogad konkurss "Sējējs" notiek 27. reizi. Ņemot vērā Covid-19 pandēmiju, visu konkursa pretendentu vērtēšana šogad notiks attālināti.

Dalībnieki konkursā "Sējējs 2020" tiks vērtēti nominācijās - "Gada lauku saimniecība", "Gada uzņēmums pārtikas ražošanā", "Ģimene lauku sētā", "Jaunais veiksmīgais zemnieks", "Gada veiksmīgākā kopdarbība" un "Bioloģiskā lauku saimniecība". Pieteikumi dalībai šajās nominācijās jāiesniedz SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" konsultāciju birojos vai Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs, vai LAD Centrālajā aparātā Klientu apkalpošanas daļā, Rīgā, Republikas laukumā 2 līdz 2020. gada 17. jūlijam, vai arī līdz 17. jūlijam nosūtot  pieteikumus elektroniski uz e-pasta adresēm vai ar norādi vēstules mērķī "Sējējs 2020".

Jau četrpadsmito gadu tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Pretendentus šai balvai var izvirzīt Zemkopības ministrija un tās padotībā esošās iestādes, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija. Pieteikt pretendentus balvai par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā (rakstisks pieteikums brīvā formā) var ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā līdz 2020. gada 17. jūlijam.

Tāpat šogad dalībniekus vērtēs arī nominācijās "Rītdienas sējējs - mazpulcēns" un "Zinātne praksē un inovācijas". Nominācijā "Rītdienas sējējs - mazpulcēns" pieteikumus jānosūta uz e-pasta adresi līdz 2020. gada 17. jūlijam, savukārt nominācijā "Zinātne praksē un inovācijas" - iesniedz Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijā, Rīgā, Akadēmijas laukumā 1, 204. kabinetā līdz 2020. gada 17. jūlijam.

Konkursa dalībnieku vērtēšanu nominācijā "Zinātne praksē un inovācijas" rīko Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Zemkopības ministriju, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru un Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomi.

Iepazīties ar konkursa nolikumu, vērtēšanas kritērijiem, pieteikuma veidlapām un citu ar konkursu saistīto informāciju var "Sējējs" tīmekļvietnē www.sejejs.lv.

Avots: www.sejejs.lv; www.lza.lv

Powered by Elxis - Open Source CMS