“Vai pavadīsim atvaļinājumu uz Mēness?”

17-09-2009

Piektdien, 25.septembrī plkst. 19.00 Latvijas Zinātņu akadēmijas Mazajā zālē “Zinātnes kafejnīcas” pasākums “Vai pavadīsim atvaļinājumu uz Mēness?”

Zinātnes kafejnīca ir organizēta Zinātnieku nakts ietvaros un veltīta Starptautiskajam astronomijas gadam. Kafejnīcas vakara sarunu temats būs saistīts ar Visuma izpētes jautājumiem.

Šogad aprit 40 gadi kopš cilvēks pirmo reizi spēra kāju uz Mēness. Turpmākai visuma izpētei un iekarošanai Eiropas Savienības valstis ir vienojušās kopīgā Kosmosa izpētes programmā. Kad un vai tiešām pienāks laiks, kad varēsim pavadīt savu atvaļinājumu uz Mēness vai kādas citas planētas? Par to un citiem jautājumiem kosmosa izpētes jomā, par sasniegto un vēl neizpētīto, par tehnoloģijām , kas nāk talkā cilvēkam kosmosa izpētes procesā stāstīs un atbildēs uz jautājumiem eksperti: Kalvis Salmiņš, Latvijas Universitātes Astronomijas institūta zinātniskais sekretārs, Ilgonis Vilks, LU Astronomijas institūta pētnieks, Jānis Jaunbergs, a/s Grindeks ķīmiķis un Marsa biedrības biedrs un Olivier Vandermarcq, Francija Kosmosa izpētes centra (CNES) satelīta COROT programmas vadītājs.

Pasākumu, kā vienmēr, vadīs Dr. Juris Šteinbergs – zinātnieks un populāra TV raidījuma seja. “Zinātnes kafejnīcas” diskusija notiks brīvā stilā pie kafijas tases vai sulas glāzes, kas kafejnīcas apmeklētājiem būs par brīvu.

Visi laipni aicināti apmeklēt “Zinātnes kafejnīcas” pasākumu!

Powered by Elxis - Open Source CMS