Cicerona balvu ceremonija 2018

2-12-2018

Ceturtdien, 6. decembrī, plkst. 12.15 Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Portretu zālē atklās Cicerona balvu pasniegšanas ceremoniju. Akadēmiķis Jānis Stradiņš, kurš ir Cicerona balvas žūrijas priekšsēdētājs kopš 1999. gada, norādījis, ka šī balva atspoguļo, kādas personības un kādi veikumi viena gada laikā ir bijuši plašākas sabiedrības atzinības vērti, sabiedrību saliedējoši, Latviju uz priekšu virzoši. Cicerona balva ir sabiedriskās cieņas balva. Katru gadu žūrijai ir tiesības pēc nepieciešamības izveidot jaunas Cicerona balvas nominācijas.

Cicerona Goda nosaukums nominācijā "Starptautiskā politika" šogad piešķirts Francijas prezidentam V.E. Emanuelam Makronam par ES stiprināšanu.

Cicerona balva nominācijā "Izglītība un zinātne" piešķirta LU rektoram, profesoram Indriķim Muižniekam par LU akadēmiskā centra veidošanu Pārdaugavā, bet Cicerona Goda nosaukumu šajā kategorijā saņems RTU Inženierzinātņu vidusskola par devumu nākamo inženieru sagatavošanā un zinātniskais žurnāls Enerģija un pasaule par enerģētikas problēmu daudzpusīgu atspoguļojumu.

Cicerona balva nominācijā "Kultūra" piešķirta mākslas vēsturniekam Imantam Lancmanim par nezūdamu ieguldījumu Rundāles pils atjaunošanā un literātei Mārai Zālītei par Latvijas sabiedrības iedvesmojumu dzejā, publicistikā un rokoperu libretos. Cicerona balvu šai nominācijā saņems arī Latvijas Radio1 programma "Kultūras rondo" par komunikācijas daudzveidību un dziļumu.

Cicerona/Mērfija balvu kopš 1999. gada pasniedz politiķiem, zinātniekiem, publicistikas un tautsaimniecības praktiķiem par pieņemto lēmumu skaidrojumu sabiedrībai. Laureāti ir bijuši gan ārvalstu līderi, gan izcili Latvijas kultūras un izglītības jomas pārstāvji, žurnālisti, pašvaldību vadītāji. Balvas žūrijas priekšsēdētājs ir Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta priekšsēdētājs Jānis Stradiņš, sadarbības partneri - Rīgas Tehniskā universitāte un Latvijas Universitāte.

Informācija:
Miervaldis Mozers
Tālr.: 29469999

www.cicerons.lv

Pēdējā atjaunošana 10-12-2018
Powered by Elxis - Open Source CMS