Latvijas Zinātņu akadēmijas Eiropas politikas pētījumu institūts rīko apaļā galda diskusiju “Eiropas politikas izaicinājumi un Latvijas politika: pētnieku ieteikumi”

13-12-2018

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Eiropas politikas pētījumu institūts (EPPI), sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju šā gada 14. decembrī rīko apaļā galda diskusiju "Eiropas politikas izaicinājumi un Latvijas politika: pētnieku ieteikumi", kas notiks ES mājā, Rīgā.

Šajā diskusijā plānots pārrunāt sekojošās Eiropas Savienībai (ES) tuvākajos gados aktuālās tēmas:

Eiropas Savienība pēc BREXIT: ieguvumi un zaudējumi;

Eiropas budžeta izaicinājumi: finanšu un politiskās prioritātes;

ES dziļākas integrācijas aizsardzības jomā perspektīvas;

Eiropas integrācija un reģionālās sadarbības vektori.

Latvijas valdība vēl tikai veidojas, bet jau pavisam drīz tai būs jāpiedalās Latvijai un arī visai ES aktuālu lēmumu pieņemšanā. Tādēļ diskusijas ietvaros diskutēsim par visai Eiropai un Latvijai aktuāliem jautājumiem, kā arī uzklausīsim un apspriedīsim LZA EPPI pētnieku ieteikumus LR Saeimas deputātiem, politiķiem un valsts institūcijām.

Plānots, ka diskusijā piedalīsies ap 25 viedokļu līderi un eksperti ES jautājumos no akadēmiskās vides un NVO, kā arī no valsts institūcijām. Diskusiju vadīs Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieka Valda Dombrovska padomniece LZA EPPI padomes priekšsēdētāja Inna Šteinbuka.

Savu interesi un piekrišanu piedalīties diskusijā jau ir izteikuši: Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, LZA prezidents Ojārs Spārītis, bijušais ES komisārs Andris Piebalgs, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere, Latvijas Universitātes profesors Jānis Priede, SSE Riga asociētais profesors un Ilgtspējīga biznesa centra direktors Arnis Sauka un citi eksperti.

Medijiem iespējams izvieto video tiešraidi, iekopējot "embed" kodu, kas pieejams zemāk. "Embed" kods automātiski ģenerēs video logo.

"Embed" kods: <iframe style="border: 0px transparent;" src="//live.tiesraides.lv/tiesraides.lv/live2/25" frameborder="0" scrolling="no" width="640" height="400" allowfullscreen></iframe>

Visiem interesentiem būs iespēja diskusijai sekot līdzi arī tiešsaistē LZA, LR Ārlietu ministrijas un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā Facebook lapās:

Par LZA EPPI

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Eiropas politikas pētījumu institūts (EPPI) ir izveidots 2017. gada 6. jūnijā. EPPI par savas darbības mērķi ir izvirzījis sekmēt uz faktiem balstītu, padziļinātu ES procesu analīzi un informētību par Eiropas Savienību Latvijā. Institūta akadēmisko interešu diapazonā ir gan Eiropai, gan Latvijai aktuālie ekonomiskie, politiskie, socioloģiskie un kultūras procesi, to mijiedarbība, attīstība un ietekme. Tā darbība ir vērsta uz Eiropas integrācijas starpdisciplināru izpēti, īstenojot sabiedrībai aktuālus pētniecības projektus un diskusijas.

Preses kontaktiem:
Zane Zeibote
LZA EPPI pētniece
E-pasts: Tel. 29417214

Powered by Elxis - Open Source CMS